Pasja
Rywalizacja
Adrenalina
Przygotowanie auta do sportu
previous arrow
next arrow
Slider

Były problemy na torze, ale jak zwykle nie zawiedli!

W miniony weekend odbyła się V i VI runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022, w których w klasie DN2, uczestniczył krotoszyński zespół KM Racing Team.

Podobnie jak w minione weekendy wyścigowe bracia Mateusz i Krystian Ciesiółkowie zjawili się już w czwartek, aby uczestniczyć w treningach i sprawdzić ustawienia aut przed zbliżającymi się zawodami.

W piątek odbyły się kwalifikacje do sobotniego wyścigu. Przebiegły one bezproblemowe i zgodnie z planem, jaki założyła sobie krotoszyńska załoga. Zajęli więc dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji klasy Dywizja Narodowa 2. Sobota to już pierwszy wyścig weekendu.

Startując z pierwszej pozycji Mateusz utrzymał swoją lokatę i dowiózł ją do mety. Krystian startując z drugiego miejsca, po zaciętej rywalizacji, ukończył wyścig na tej samej pozycji.

Niedziela to ostatni dzień rywalizacji. – Rozpoczęliśmy od uczestnictwa w porannych kwalifikacjach, w których powtórzyliśmy wynik końcowy z piątku. Zająłem pierwsze, a Krystian drugie miejsce w klasie DN2 – mówi Mateusz Ciesiółka. Niedzielne popołudnie to start drugiego wyścigu weekendu. – Udało się nam utrzymać pierwsze miejsce z kwalifikacji i wygrać wyścig. Niestety, w drugim aucie wystąpiła awaria sprzęgła i Krystian pozostał tylko na jednym biegu. Wyścig udało mu się skończyć na czwartym miejscu w klasie – podsumowuje krotoszynianin.

Dołącz do naszego zespołu

Jeśli jesteś zainteresowany, aby nas wesprzeć, zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską

Wspierają NAS

Ta strona została wykonana przez: MC TEAM Agencja Interaktywna

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem