Pasja
Rywalizacja
Adrenalina
Przygotowanie auta do sportu
previous arrow
next arrow
Slider

Kolejne znakomite starty krotoszyńskiej załogi

Drugi weekend wyścigowy w sezonie 2021 rozpoczęliśmy od udziału w czwartkowych treningach, które przebiegły dla nas spokojnie.

Piątek rozpoczynamy od badania technicznego obu aut i dopuszczeniu ich do zawodów. Przed południem odbywają się dla nas pierwsze kwalifikacje w których zajmujemy kolejno 1 (Krystian) i 3 (Mateusz) miejsce w swojej klasie DN2 oraz klasyfikacji generalnej. Niestety dla nas na jednym z ostatnich okrążeń kwalifikacji pojawia się ogień w Krystiana samochodzie. Na szczęście po zjeździe do pit stopów ogień zostaje szybko ugaszony. Tym samym po zakończeniu kwalifikacji rozpoczynamy naprawę auta, aby je usprawnić do jazdy. Wyścig odbywa się jeszcze tego samego dnia. Przed samym wyścigiem udaje się uruchomić silnik i oba auta stają na starcie do pierwszego wyścigu weekendu. W wyścigu okazuje się, że silnik nie pracuje prawidłowo i Krystian wycofuje się w piątkowej rywalizacji. Drugi samochód (Mateusz) dojeżdża do mety na 2 miejscu w klasie DN2.

Sobota jest dla nas dniem przerwy. Poświęcamy ten dzień na przygotowanie obu aut do niedzielnej rywalizacji.

W niedziele, podobnie jak w piątek mieliśmy w harmonogramie zawodów poranne kwalifikacje oraz wyścig w godzinach popołudniowych. Kwalifikacje kończymy na miejscu 1 (Krystian) i 3 (Mateusz). Sam wyścig kończymy na tych samych pozycjach. Krystian po starcie prowadzi od startu do mety. Z kolei ja po starcie tracę 2 pozycję i spadam na 5 miejsce. W samym wyścigu udaje się odrobić stracone pozycje i zakończyć wyścig na 3 miejscu w klasie DN2.

Początek weekendu był dla nas małym rozczarowaniem, gdyż tylko jeden samochód w piątek dojechał do mety. Z kolei dalsza część weekendu to już radość z odniesionych sukcesów. Już teraz przygotowujemy się do startu w 5 i 6 rundzie WSMP, która odbędzie się za niespełna dwa miesiące również na Torze Poznań, na którą już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Chcemy raz jeszcze podziękować firmie Jotkel z Krotoszyna, która przed samym weekendem przygotowała dla nas niespodziankę i podarowała nam profesjonalny wózek narzędziowy.

Przesyłamy również podziękowania dla naszych sponsorów: Agencja BiW Ubezpieczenia, Tablice24.com.pl, Gazeta Internetowa iKrotoszyn, firmie Jotkel, MC TEAM Agencja Interaktywna, Obróbka Skrawaniem Podskarbi oraz Miastu Krotoszyn, którzy wspierają nas w naszej pasji jak również kibicom którzy pojawili się na torze i nas wspierali.

Dołącz do naszego zespołu

Jeśli jesteś zainteresowany, aby nas wesprzeć, zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską

Wspierają NAS

Ta strona została wykonana przez: MC TEAM Agencja Interaktywna

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem