Pasja
Rywalizacja
Adrenalina
Przygotowanie auta do sportu
previous arrow
next arrow
Slider

Krotoszynianie piszą historię polskich sportów motorowych. Tytuł mistrzowski pozostał w Krotoszynie!

Krotoszyński zespół KM Racing Team, który tworzą bracia Mateusz i Krystian Ciesiółkowie, po raz kolejny udowodnił, że należy do ścisłej krajowej czołówki w sportach motorowych. Tym razem starszy z braci zwyciężył w klasyfikacji generalnej Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski dywizji narodowej klasy 2 (poj. do 1300 ccm)! Krystian – ubiegłoroczny triumfator tej imprezy – wywalczył tytuł II Wicemistrza Polski. Gratulujemy!

Zanim jednak krotoszynianie mogli cieszyć się z kolejnego sukcesu, to musieli zmierzyć się ze swoimi rywalami podczas ostatniego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski (30 września – 2 października). A ten rozpoczął się od udziału w czwartkowych treningach. – Był to dla nas bardzo ważny weekend, ponieważ walczyliśmy o tytuł Mistrza Polski – podkreślają zgodnie bracia.

Przed przyjazdem na tor Mateusz miał punkt przewagi w klasyfikacji klasy DN2 nad drugim zawodnikiem. Już na treningach awarii uległ samochód Krystiana, który całe szczęście, udało się naprawić na piątkowe kwalifikacje. A w nich Mateusz zajął pierwsze, a Krystian trzecie miejsce w swojej klasie. Sobota, to już start do dziewiątej rundy sezonu 2022.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do momentu startu do okrążenia formującego, gdy okazało się, że samochód Krystiana nie chce odpalić. Później okazało się, że padł komputer sterujący silnikiem. Po starcie drugiego auta z pierwszej pozycji, utrzymałem miejsce i do szóstego okrążenia wyścigu wypracowałem sobie małą przewagę na konkurentami. Niestety, na siódmym okrążeniu popełniłem mały błąd i na szybkim łuku obróciło moje auto o 180 stopni. Gdy powróciłem na tor okazało się, że jestem na trzecim miejscu i tracę ponad 10 sekund do lidera. Zacząłem sukcesywnie odrabiać straty i na okrążenie przed końcem wyścigu udało mi się wyprzedzić lidera i wygrać przedostatni wyścig sezonu – opowiada Mateusz.

Niedziela, to już poranne kwalifikacje i popołudniowy, ostatni wyścig sezonu.

Niestety, do rywalizacji przystąpiliśmy tylko z jednym autem (Mateusza – przyp. red.). W kwalifikacjach, w których było dużo zamieszania i przerywania, udało mi się zdobyć drugą pozycję startową. Początek wyścigu też nie należał do najłatwiejszych. Po starcie z drugiego miejsca przebiłem się na pozycję lidera już na pierwszym zakręcie. Niestety, w zakręcie nr 5 zostałem uderzony przez przeciwnika, co poskutkowało spadkiem na trzecią pozycję. Na drugim okrążeniu wyprzedziłem obu rywali i przebiłem się na pozycję nr 1, sukcesywnie wypracowując sobie nad nimi przewagę i dowożąc ją do mety – relacjonuje starszy z braci Ciesiółków.

Dzięki wynikom z ostatniej rundy, jak i całego sezonu zespół KM Racing Team ponownie zdobył tytuł Mistrzów Polski! Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz, a Krystian został II Wicemistrzem Mistrzem Polski.

Dołącz do naszego zespołu

Jeśli jesteś zainteresowany, aby nas wesprzeć, zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską

Wspierają NAS

Ta strona została wykonana przez: MC TEAM Agencja Interaktywna

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem