Pasja
Rywalizacja
Adrenalina
Przygotowanie auta do sportu
previous arrow
next arrow
Slider

Najlepsi w całym sezonie. Mamy Mistrza !!!

Bracia Mateusz i Krystian Ciesiółkowie z zespołu KM Racing Team, stanęli na pierwszym i drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski dywizji narodowej klasy 2 (poj. do 1300 ccm).

W ten sposób krotoszynianie poprawili swój dotychczas najlepszy wynik, który osiągnęli w poprzednim sezonie zdobywając tytuły wicemistrza kraju (Mateusz Ciesiółka) i II wicemistrza (Krystian Ciesiółka).

Ostatni weekend wyścigowy był dla nas krótszy o jeden dzień, ale też bardziej intensywny. Zmagania rozpoczęliśmy od udziału w czwartkowych treningach. Szukanie prędkości auta, a co za tym idzie lepszego czasu na okrążeniu nie zawsze dobrze się kończyło, ale ostatecznie rezultat był zadowalający – relacjonuje, już tradycyjnie dla naszej gazety, M. Ciesiółka.

Piątek to już pierwszy dzień zmagań, który rozpoczęliśmy udziałem w kwalifikacjach. Krystian zakończył je na pierwszym, a ja na trzecim w klasie DN2. Nasz wyścig rozpoczął się późnym popołudniem. Krystian od startu do mety prowadził, z kolei ja, po również dobrym starcie, na trzecim okrążeniu wyprzedziłem przeciwnika, który jechał przede mną i już do samej mety dowiozłem drugie miejsce w naszej klasie – przedstawia M. Ciesiółka.

Sobota była zarazem drugim i ostatnim dniem zmagań w sezonie 2021.  Harmonogram wyglądał bardzo podobnie do tego z piątku. Rano kwalifikacje, które krotoszynianie zakończyli na P1 (Krystian) i P2 (Mateusz). W wyścigu zespół KM Racing Team utrzymał swoje pozycje do samej mety.

Podsumowując sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 był on dla nas bardzo udany. Rozpoczęliśmy go w czerwcu od udziału w 1 i 2 rundzie WSMP. Pierwszy weekend to ukończenie obu wyścigów na pozycji pierwszej i drugiej. Drugi weekend wyścigowy odbył się w lipcu. 3 i 4 rudna WSMP już nie były tak bardzo udane dla nas. Pierwszy wyścig weekendu ukończyłem tylko ja. Auta Krystiana po pożarze w kwalifikacji nie udało się usprawnić i zakończył zmagania zaraz po starcie do wyścigu. Mnie udało się dojechać na 2 miejscu w klasie. Dalsza część tego weekendu była już pozytywniejsza. Obaj dojechaliśmy do mety drugiego wyścigu kończąc go na miejscu pierwszym (Krystian) i trzecim (Mateusz). Po wakacyjnej przerwie wystartowaliśmy w trzecim weekendzie sezonu, na początku września. Tym razem również nie obyło się bez małych przygód. Pierwszy wyścig odbył się na mokrym torze. Krystian startujący z pierwszej pozycji nie mógł odpalić auta na polach startowych i ruszyć do okrążenia formującego. Tym samym do wyścigu startował z depo i musiał odrabiać pozycje. Ostatecznie kończymy wyścig na miejscu trzecim (Krystian) i piątym (Mateusz). Drugi wyścig weekendu odbył się już bez problemów i kończymy go na miejscu pierwszym (Krystian) i trzecim (Mateusz). Przed ostatnim weekendem wyścigowym, który odbył się na początku października Krystian prowadził w klasyfikacji generalnej z przewagą 20 pkt. nad drugim, czyli mną i trzecim z 29-punktowa stratą do lidera. Sam weekend był dla nas bardzo udany. Dzięki bardzo dobrej jeździe udało się nam utrzymać dotychczasowe miejsca w klasyfikacji generalnej, a nawet powiększyć przewagę punktową nad przeciwnikami, a tym samym przypieczętować to dwoma tytułami Mistrza (Krystian) i Wicemistrza (Mateusz) Polski w sezonie 2021 w klasie DN2 – podsumowuje cały sezon Mateusz.

Przesyłamy także podziękowania dla naszych kibiców i sponsorów, którzy wspierali nas przez cały sezon, są to: Agencja BiW Ubezpieczenia, Tablice24.com.pl, Gazeta Internetowa iKrotoszyn, firmie Jotkel, MC TEAM Agencja Interaktywna, Obróbka Skrawaniem Podskarbi oraz Miasto Krotoszyn. Szczególne podziękowania pragnę skierować do mojej rodziny (Mateusz) – żony i dzieci oraz naszych rodziców, którzy przez cały czas nas wspierają i pomagają podczas każdego weekendu, jak i pomiędzy nimi.

Dołącz do naszego zespołu

Jeśli jesteś zainteresowany, aby nas wesprzeć, zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską

Wspierają NAS

Ta strona została wykonana przez: MC TEAM Agencja Interaktywna

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem