Pasja
Rywalizacja
Adrenalina
Przygotowanie auta do sportu
previous arrow
next arrow
Slider

Rozpoczynamy sezon 2022 w WSMP

W miniony weekend krotoszyński zespół KM Racing Team rozpoczął siódmy sezon rywalizacji w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Warto przypomnieć, że bracia Mateusz i Krystian Ciesiółkowie w poprzednim roku stanęli na pierwszym i drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej WSMP dywizji narodowej klasy 2 (poj. do 1300 ccm).

Pierwsze tegoroczne zawody tradycyjnie rozpoczął czwartkowy trening, aby sprawdzić przygotowanie i ustawienie aut po przerwie pomiędzy sezonami.Gdyby nie przygoda z namiotem, który uległ zniszczeniu trening, przebiegłby spokojnie według przewidywań. Piątek, to już pierwsze kwalifikacje do pierwszego sobotniego wyścigu. W kwalifikacjach zdobywamy pierwsze i drugie miejsce w swojej klasie DN2 – relacjonuje Mateusz Ciesiółka.

Kolejny dzień, a więc sobota, to start do wyścigu nr 1.Od startu do mety utrzymaliśmy swoje miejsca, tym samym zajęliśmy pierwszą i drugą lokatę w wyścigu w swojej klasie DN2. Niedziela rozpoczęła się porannymi kwalifikacjami, które również wygraliśmy swojej klasie zdobywając dwa pierwsze miejsca. Popołudniowy wyścig rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Po starcie utrzymaliśmy swoje lokaty z kwalifikacji. Niestety, na piątym okrążeniu awarii uległ nasz pierwszy samochód z nr 14 (Mateusz), a dwa okrążenia później awaria przytrafiła się też w samochodzie z nr 12, którym jechał Krystian.

Teraz krotoszyńską załogę czeka ciężka praca, aby przywrócić auta do sprawności na następny weekend WSMP, który odbędzie się 24-26 czerwca.Bardzo dziękujemy naszym kibicom za wsparcie oraz firmom, które pomagają nam w tym roku w naszym udziale w całym sezonie WSMP 2022, a mowa tu o firmach: Agencja BiW Ubezpieczenia, Tablice24.com.pl, Gazeta Internetowa iKrotoszyn.pl, firmie Jotkel, MC TEAM Agencja Interaktywna oraz Obróbka Skrawaniem Podskarbi.

Dołącz do naszego zespołu

Jeśli jesteś zainteresowany, aby nas wesprzeć, zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską

Wspierają NAS

Ta strona została wykonana przez: MC TEAM Agencja Interaktywna

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem