Pasja
Rywalizacja
Adrenalina
Przygotowanie auta do sportu
previous arrow
next arrow
Slider

Udany weekend WSMP na Torze Poznań

W miniony weekend krotoszyński zespół KM Racing Team wziął udział w drugim weekendzie wyścigowym sezonu 2022 organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski na Torze Poznań w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Tradycją się już stało, że dla zespołów weekend wyścigowy rozpoczyna się od dnia treningowego w czwartek.

Treningi przebiegły spokojnie bez większych komplikacji. W ten sam dzień również odbyliśmy badanie techniczne obu aut, zaliczenie którego jest podstawowym warunkiem dopuszczenia nas do zawodów. Pierwszy dzień zawodów, a więc piątek rozpoczęliśmy od startu w kwalifikacjach. Na początku kwalifikacje przebiegały zgodnie z planem. Oboje z bratem wykręciliśmy czasy, które pozwoliły nam zdobyć miejsce pierwsze i drugie w klasie DN2 – relacjonuje Mateusz Ciesiółka.

Niestety, pod koniec kwalifikacji w jednym z aut pękł wąż wodny i silnik uzyskał dużo temperaturę. Po kwalifikacjach okazało się, że potrzebna była wymiana uszczelki pod głowica.

Do późnych godzin nocnych pracowaliśmy aby usprawnić auto na kolejny dzień i wystartować w wyścigu. Sobota to już wyścig m.in. naszej klasy DN2 w łączonym wyścigu z innymi klasami. Od początku do końca utrzymujemy swoje pozycję i tak też dojeżdżamy do mety wygrywając wyścig (Mateusz) i zdobywając drugie miejsce (Krystian) – podsumowuje Mateusz Ciesiółka.

Niedziela, to już ostatni dzień rywalizacji. – Rozpoczęliśmy go już od samego poranka uczestnicząc o godzinie 8:15 w kwalifikacjach. Tym razem po przez późny wyjazd na tor i tłok na torze kwalifikacje nie do końca przebiegały po naszej myśli, ale ostatecznie zdobywamy 1 i 2 miejsce w klasie DN2. Do wyścigu startujemy o godzinie 15:30. Na początku utrzymujemy swoje pozycje startowe. Ostatecznie zajmujemy 1 (Mateusz) i 3 (Krystian) miejsce w swojej klasie. Bardzo dziękujemy naszym kibicom za doping oraz firmom, które pomagają nam w tym roku w naszym udziale w całym sezonie WSMP 2022, a mowa tu o firmach: Agencja BiW Ubezpieczenia, Tablice24.com.pl, Gazeta Internetowa iKrotoszyn.pl, firmie Jotkel, MC TEAM Agencja Interaktywna oraz Obróbka Skrawaniem Podskarbi.

Dołącz do naszego zespołu

Jeśli jesteś zainteresowany, aby nas wesprzeć, zapoznaj się z naszą ofertą sponsorską

Wspierają NAS

Ta strona została wykonana przez: MC TEAM Agencja Interaktywna

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem