Zespół - KM RACING TEAM
logo KM RACING TEAM

Zespół

Zespół wyścigowy KM RACING TEAM wyłonił się z wcześniej istniejącego zespołu kartingowego, założonego przez dwóch braci Mateusza i Krystiana, których pasja motoryzacyjna zaczęła się już wiele lat temu. Jednak dopiero 8 ostatnich lat to sukcesywne spełnianie swoich marzeń. Jesteśmy osobami posiadającymi już doświadczenie w sporcie motorowym w Polsce, szczególnie w wyścigach kartingowych. Aktualny samochód, którym jest wyścigowa wersja Fiata Seicento Sporting Abarth Gr. N, został zbudowany przez nas.


Zespół KM RACING TEAM tworzą dwaj bracia Mateusz i Krystian. Poprzez swoją pracę i poświęcenie cały czas rozwijają swoją pasję.

Mateusz

#14 Mateusz

Mateusz

#12 Krystian

Historia

Rok 2017

Stał pod wieloma znakami zapytania. W pierwszy weekend trapiły nas awarie techniczne auta co niepozwoliło nam na osiągnięcie najwyższych wyników w naszej klasie, mimo iż byliśmy najszybsi na treningach jak i w stawe starujących zawodników. Dalsza część zesonu to problemy zdrowetne jak i mała frekwencja w klasie DN1 (2 zawodników wraz z nami) spowodowała podjęcie decyzji o zaprzestaniu startów i przygotowaniu się już do sezonu 2018 w nowej dla nas kategorii HS1300.


Rok 2016

Dla nas to pierwszy pełny sezon startów naszego zespołu. Już od pierwszej eliminacji okazało się, że jesteśmy bardzo konkurencyjni i osiągamy czasy pozwalające nam walczyć o podium w klasie DN1.


Rok 2015

To występy w dwóch ostatnich weekendach wyścigowych w Mistrzostwach Polski, które zaowocowały zdobyciem dwóch 5 i 6 miejsc w swojej kategorii. Kolejna duża zmiana w historii naszego zespołu to zmiana nazwy na KM RACING TEAM, sprzedaż gokarta oraz zakup Fiata Seicento Abarth. Dzięki uporowi, chęci walki i wiedzy, wspólnymi siłami powstaje wyścigowa wersja Fiata Seicento Abarth Gr N.


Rok 2011-2014

Kolejne cztery lata to ustawiczna nauka i poznawanie nowych torów kartingowych. Rok 2014 to sporadyczne starty w Pucharze Strefy Zachodnio-Północnej, które zakończyły się zdobyciem dwóch 3 miejsc w swojej kategorii Open 125 na Kartodromie w Gostyniu.


Rok 2010

Wszystko zaczyna się od zakupu profesjonalnego gokarta, jakie używane są m.in. w Mistrzostwach Polski. W tym też roku narodził się zespół KM KARTING TEAM.


Rok 2008

To początek spełniania swoich marzeń i zakup pierwszego gokarta, wtedy jeszcze z silnikiem WSK 125. Kolejny rok to zakup tym razem dwóch nowszych gokartow, ale nadal z silnikiem WSK 125.

iKrotoszyn
BiW Ubezpieczenia

KM RACING TEAM © 2018